Místní knihovna v Tučapech

od 16 do 19 hodin

čtvrtek

od 16 do 19 hodin

Seminář nejen pro knihovníky na Kuksu

06.10.2017 11:09

Dva dny probíhal na Kuksu druhý ročník semináře nejen pro ty, kteří se starají o historické knihovní fondy.Měla jsem tu možnost se účastnit a bylo to parádní. Přednášky měly témata - Provenieční znaky knih, Historická knižní vazba, Knihovníci ve službách šlechty, Knihovny milosrdných bratří, Zpracování historických knihovních fondů ve správě Národního památkového ústavu, Preventivní péče o historické knižní fondy a všechny byly poučné.První den jsme zakončili návštěvou kostela Nejsvětější Trojice, kde probíhal koncert barokní hudby. Druhý den semináře byl zaměřen na pracovní dílny - uložení a obalení knih, jejich restaurování .Na závěr jsme absolvovali prohlídku Hospitalu a lékárny.

Kromě toho, že to se seminář konal v nádherném prostředí ,tak jsem si odnesla spoustu poznatků, rad a ponaučení.