2023

V pátek 31.3. se v knihovně konala Noc s ANdersenem. Učastnilo se 25 dětí.
 

2022

 
14. března film Luca
V pátek 1. dubna Noc s Andersenem
V neděli 19.prosince Vánoční dílničky

2021

 
 

2020

Srdíčka k Valentýnu 13.2.
Film Zábavný park 5.března
 

2019

 
 

2018

V měsíci září proběhl první knižní bazárek v naší knihovně. V dubnu bylo vyřazeno přes 400 kusů starých a nepůjčovaných knih. V květnu následovala revize. Přijely metodičky z Knihovny BBB a skontrovaly jsme spolu knihu po knize. Naše knihovna je vzorná, protože žádná kniha nechyběla. Tyto vyřazené knihy byly nabídnuty občanům na bazárku.
 
Prázdniny v knihovně jsme neměly - tedy změněnou otevírací dobu.Bylo otevřeno každé pondělí a odpoledne a děti toho využívaly ke hrám.
 
V březnu jsme knihovnu proměnili v " kino " ,na plátně jsme si pustili animovaný film Ferdinand.
 
Ani v zimě nebyla knihovna opuštěná. Byla místem, kde se scházeli děti i dospělí.
 

2017

Knihovna Zlínského kraje 

Říjnové podzimní prázdniny patřily příběhu Obra Dobra.

Na konci srpna jsme tvořili papírové rybky a šnečky.

V Mařaticích se 2. srpna konalo setkání knihovníků našeho okresu. Naše milé paní metodičky si připravily spoustu rad, doporučení a inspirací.

V horkém letním odpoledni jsme si vyrobili paraplíčka na letní drinky.

V červnu děti předčítaly příběhy Míši a Máši.

Noc s Andersenem se konala v pátek 31.března.Spaní v knihovně se účastnily děti potřetí a přibyly i nováčci.

2016

Velikonoční dílničky,které se konaly v březnu jsme přesunuli do větších prostor kulturního domu.Alča Burešová nasadila do květináčů osení pro všechny děti,které  je pak dozdobily.Roman Zapletal přinesl vrbové proutky a pomáhal s pletením pomlázky.Nechybělo zdobení kraslic a papírové tvoření - třeba košíček na vajíčka.

V pátek 1.dubna nás čekala Noc s Andersenem.Předcházela jí dlouhá příprava,protože jsem do této celostátní akce knihovnu zapojila poprvé.(Loňký nultý ročník byl zkušební a moc povedený). Registrace přinese drobné dárky pro nocležníky a proprační materiály.Knižní dary pro děti jsme dostaly jako sponzorský dar HB Collegia.Letos přespalo 14 dětí.Malovaly na trička,psali pohledy,soutěžily při kvízu.Děkuji za pomoc panu učiteli Gajdošovi,paní starostce, Kacce,Kristince a Bětce.A podle ohlasu dětí to byl moc povedený večer :-)

Hned druhý den byla výstava starých fotografií.Tuto akci organizovaly tučapské ženy.Knihovna "jen pomohla fotografie naskenovat,vytisknout a rozřídit" .Tento krásný nápad paní Anny Šafářové přilákal nejen spoluobčany,ale i zvědavce z okolních obcí.

V dubnu jsme ještě oslavili Den Země.Nejdříve prací - sběrem odpadků kolem obce.Pan učitel Gajdoš zapojil i své žáky ZŠ Polešovice.O zbytek se postarala hrstka dobrovolníků.V knihovně jsme se věnovali tvoření - pan učitel Gajdoš si připravil tvoření ze starých letáků a zajímavé povídání.

Konec letních prázdnin a září přinesly tvoření.Děti si prohlédly nové knížky a vyzkoušely stolní hry,které jsme dostali darem od Zdeňky Třískové.Ale nejradši tvořily - z barevných papírů,mušlí,fimo hmoty,papírových ruliček a šneččích ulit.Moc je bavilo a vzniklo hodně krásných výrobků.

V tvoření jsme pokračovali i v říjnu a to v Halloweenské knihovně.Alča Burešová pomáhala při tvoření lampionů i strašidelných doplňků.

Na začátek prosince jsme připravili Vánoční dílničky v kulturním domě.Zdobili se perníčky s paní Horákovou a vytvářely se  papírové  dekorace.Pan učitel Gajdoš si připravil krásné tvoření vánočních hvězdiček.A nechyběla ani mikálášská nadílka s andělem, čertem a Mikulášem.

 2015

V březnu jsme v knihovně připravili velikonoční dílničky.Děti si mohli vytvořit velikonoční dekorace z papíru,namalovat vajíčka nebo uplést pomlázku.

V letošním roce jsme vyzkoušeli přespat v knihovně.V pátek 27.března, na který byla naplánována v knihovnách a školách  Noc s Andersenem,  jsme pro děti připravili program - pro malé děti pohádku,větší děti si vytvořili hrad z kartonu a papíru.Nechybělo ani čtení.

 

V letošním roce je výročí narození Bedřicha Beneše Buchlovana,spisovatele,učitele,knihovníka a našeho rodáka.Děti pod dohledem pana učitele Zdeňka Gajdoše nakreslili několik obrázků a dokonce vytvořili postavičky.Z těchto prací jsme uspořádali v knihovně výstavu.Slavnostní zahájení proběhlo 17.dubna.


 

Na 22.dubna připadá Den země."Oslavili" jsme ho s našimi čtenáři sběrem odpadků po obci a za ní.A že jsme nasbírali pořádnou hromadu.Plné odpadkové pytle se museli odvážet na traktorech a musel se také objednat kontejner.

 

 

V ponělí 21.září jsme se s dětmi začali připravovat na drakiádu - a to výrobou papírového draka.

 

                  

Vánoční dílničky jsme spojili s rozsvěcováním vánočního stromu a mikulášskou nadílkou,přesunuli jsme je do Kulturního domu.Svícny,baňky a sněhuláky tvořili děti i dospělí.Nechybělo ani pečení a zdobení perníků.Na rozsvícený vánoční strom si děti pověsily baňky,které pokreslily.Na závěr přišel Mikuláš,čert i anděl...

Fotogalerie: Akce